2011/06/30

Par aitām / About sheep

Mans mērķis bija nofotografēties ar alpaku un merino aitu. Ar alpaku viss bija kārtībā. Bet aitu tur bija tik daudz, ka atrast merino bija pagrūti.
Es ar mazajām alpakām / Me and little alpacas

My aim was to take pictures of me and alpaca and merino sheep. It was ok with alpaca. But there were so many sheep that it was hard to find a merino. 

Aplakas nāk no Dienvidamerikas un ir rados ar lamām. Daudzās aitu saimniecībās alpaka tiek turēta suņa vietā, jo tās ir ļoti teritoriālas un ir labi ganāmpulku sargi. Alpakām ir ļoti silta vilna, kas nav alerģiska. Tīra alpaku vilna labi derēs ziemas izstrādājumiem, un miksēta ar citām šķiedrām derēs arī citos gadalaikos.
Līdzīgi / Similar


Alpacas come from Southamerica and is related to llamas. Many sheepkeepers keep also alpacas instead of dogs, cause they are very  territorial and are good sheep guards. Alpacas wool is very warm and it is not allergic. Pure alpaca wool will be good for making winter items, and alpacca wool blends will be useful for other seasons as well.
Četru ragu aitas / 4-horned sheep
 
Pasākumā bija ne tikai aitas, bet arī daudz dzijas (kas pārsvarā bija piemērotas adīšanai), kā arī vērpšanai paredzētas preces. Bet es iegādāju sev tambordakšu.
There were also lots of yarn in the event (mostly suited for knitting), and goods for spinning. And I got myself hairpin lace loom.