2011/06/13

Melleņkleita / Blueberry dress

Pavisam nesen kāds bija atradis manu blogu pēc atslēgvārdiem "ko uzdāvināt Līgai". Nu tad - re kur arī atbilde. Tā runā, ka Līgām tīri labi patīkot kleitas. Un ja ne visu kleitu uzdāvināt, tad vismaz draudzīgu atlaidi gan :) (tas pārdomām uz nākamo gadu).


Recently someone had found my blog by googling "what to give as a present for Līga". Well - there is the answer. Rumor has it - Līgas love dresses pretty much. If not the whole dress, you should at least give a friendly discount. :)

Tā nu visai veikli uztapa 103 apaļi-sešstūra motīvi plus dažas pusītes un trešdaļas. Izmantoju BBB "Magnum 5" un 3 mm tamboradatu. Un te ir arī pierādījums, ka arī darbi no motīviem var būt "uz auguma" ar vidukļa līniju. Mēs neesam kvadrāti!


So 103 round-hexagon motifs came up pretty quickly plus some halves and thirds. I used BBB "Magnum 5" thread and 2 1/2 / 3 mm hook. And here is proof that motif-works can be made fitted with waist line. We are not squares!

Mazliet papildinu ierakstu, jo sapratu, ka man vēl ir ko teikt par šo kleitu :) Tātad kleitu veidoju pēc piegrieztnes (kā jau visus savus darbus) - apakšā ir mazliet staipīga viskozes trikotāžas odere ar rāvējslēdzēju sānā. Svārku daļu no motīviem veidoju "trubiņā" pa apli, tad, sākot no gurniem, veidoju pēc piegrieztnes, izmantoju pusmotīvus un trešdaļas, šur tur piedzinu ar sietiņu.
Esmu ļoti apmierināta ar rezultātu, jo kleita izskatās (un arī ir) viegla. Iespējams, šo efektu iešķir par vairākiem toņiem tumšākā odere apakšā. Paldies Līgai par iemodelēšanu! :)
I would like to update this post, because I got something more to say about this dress. :) I made this dress using paper sewing pattern (as for all my works) - there is stretchy rayon lining under with a zipper on the side. Skirt part is made in round, then I worked according to paper pattern using halves and thirds and filled the empty places with net in some places.
I am very satisfied with the result cause the dress looks (and is) light. I guess this effect is given by the lining that is several tones darker. Thanks to Līga for modelling! :)