2011/03/28

1. diena. Stāsts par divām dzijām. / Day 1. A Tale of Two Yarns.


Vispirms, sveiciens 2. ikgadējā adīšanas un tamborēšanas blogu nedēļā! Visas nedēļas garumā blogeri visapkārt pasaulei katru dienu rakstīs par ieteiktajām tēmām. Manuprāt, būs ļoti interesanti gan pašai padomāt par šiem jautājumiem, gan paskatīties, ko par to domā citas adītājas un tamborētājas.  Lai atrastu katras dienas ierakstus, jāieguglē dienas atslēgvārds (ko atradīsiet ieraksta beigās).  Tad nu pie lietas.
First of all, greetings in 2nd annual knitting and crochet blog week! Bloggers around the world will blog about suggested themes all week long. I think it will be interesting to think about those themes and to read about other knitters and crocheters opinions. To find daily posts you have to google the tag (given in the end of post). Let’s get started.
Pirmās dienas tēma – stāsts par divām dzijām. Pastāstīšu, ar kuru dziju man visvairāk patīk strādāt, un kura priekš manis ir garām.
The theme of the day is a tale of two yarns. I will tell which ones are my favorites and which one doesn’t work for me.
Man ļoti patīk strādāt ar dabīgām šķiedrām, it īpaši ar kokvilnu, merino un jaunvilnu. No kokvilnām man vismīļākā pagaidām ir Ogres kokvilna, jo tā nav pārāk savīta un ir mīksta. Arī krāsu klāsts pietiekošs, un cena laba (it īpaši, ja aizbrauc uz Ogri pakaļ). Tamborēšanai ļoti piemērots variants – it īpaši pavasara/vasaras sezonai.
Merino vilna – pietiekoši mīksta un ne pārāk vilnīga. Vairāk piemērota rudenim/ziemai.
Ir gadījies strādāt arī ar ļoti labas kvalitātes jaunvilnu – tā ir bauda gan rokām, gan acīm. Tai arī dodu pirmo vietu. Varu ieteikt izvēlēties atbilstošu (labāk lielāku) tamboradatu, lai tamborējums veidotos mīksts un dzijas īpašības atklātos visā tās maigumā.
I really enjoy working with natural fibers, especially with cotton, merino and new wool. My favorite among cottons so far is Ogre cotton (yeah, I know what you think :) Ogre is a city in Latvia where it is produced). It is not twisted and is soft. There are enough color options and the price is good (especially if you go and get it in Ogre city). It is very good yarn for crochet – especially for spring/summer season.
Merino wool – soft enough and not too wooly. Will be suited more for autumn/winter.
I have worked with new wool of very good quality – it is a treat for both hands and eyes. This deserves the first place from me. I can suggest to choose larger hook for it in order to get soft crochet and the characteristics of the yarn would appear in whole its tenderness.
Dzeltenā - Ogres kokvilna, raibā - merino, zaļā - jaunvilna. Melnā - vilna.
Yellow one - Ogres' cotton, multi-colored - merino, green one - new wool. Black one - wool.

Tas, kas, manuprāt, tamborēšanai galīgi neder, ir rupja, savīta vilna. Tamborējums jau tā ir biezāks un cietāks, nekā adījums, un šāda vilna to padarīs vēl kokaināku. Protams, šo īpašību var pagriezt sev vēlamā virzienā – ja jātamborē paklājs, čībām zole u.c.
The one that doesn’t work for crochet is chunky twisted wool. Crochet is heavier and harder than knitting, and that kind of wool will make it even stiffer. You can turn that quality in the way you want it – if you need to crochet a rug or sole for slippers etc.
No šī varu secināt, ka nekas nav viennozīmīgs. Katrai vajadzībai būs piemērota cita dzija. Kas attiecas uz maniem projektiem – parasti pa priekšu ir dzija (jā, man, kā jau vairumam, ir atkarība no spontāniem pirkumiem dziju veikalos), un tikai tad ķeros pie dizainēšanas. Bet gadās arī, ka man prātā ir konkrēts dizains, kam piemeklēju tieši tādu dziju, kādu esmu iecerējusi.
I can conclude that nothing is unambiguous. Each thing will need a different yarn. Regarding my projects – the yarn usually comes first (yes, I have an addiction of spontaneous purchases in yarn stores), and then I begin to design. But there are times when I have particular design in mind – then I search for suitable yarn.
Šodienas ierakstam izvēlējos baltu banneri, jo pie mums pašlaik snieg. Kaut kā pavasaris negrib nākt. Bet mēs gaidām. :)
I chose the white banner for todays post because it is snowing here in Latvia right now. Somehow spring isn’t willing to come. But we are waiting :)